Straszne Zarazy i Wakacje nad polskim morzem

Straszne Zarazy i Wakacje nad polskim morzem

wakacje nad polskim morzem

Najpierw zaatakowały nas Straszne Zarazy. W ciągu półtora miesiąca nawiedzały nas w różnych konfiguracjach 3 ostre zapalenia uszu, które przerodziły się w 2 przewlekłe zapalenia uszu, 2 nawroty atopowego zapalenia skóry, 1 angina, 1 złamana noga, 1 anemia i 1 poinfekcyjne zapalenie stawu biodrowego. Matka, kuśtykając o kulach, w pocie czoła podawała 4 antybiotyki, 2 sterydy i miliardy witamin, kropli do nosa i syropków na kaszel. Odciągała tony gili, pocieszała, głaskała, nosiła na rękach, gotowała zupki na wzmocnienie i czytała, czytała, czytała Bachorom. Zdeterminowana by utrzymać Maluchy choć przez chwilę pod kołdrą, wyciągała specjalne zapasy książkowe i kompulsywnie wyszukiwała nowe wspaniałości w internetach. W końcu, za radą Babci, cała rodzina uciekła od Strasznych Zarazów nad morze. Polskie morze.

* * *

Bałtyk nie przywitał nas przyjaźnie. Temperatura poniżej 15 stopni, pochmurne niebo, wiatr urywający głowy. Ale twardo dzień w dzień zabieraliśmy Bachory na plażę. I siedząc skuleni za parawanem, zakutani w swetry, polary, czapki, kurtki i kalosze, okryci kocami czekaliśmy aż wywieje z nas całe Zło.
I o dziwo wywiało.

* * *

Gile zniknęły, uszy zaczęły słyszeć, gardła przestały boleć a zdrowe nogi dzielnie pokonywały długie dystanse po piaszczystych plażach. Bachory jak to Bachory, bez względu na aurę, kopały w piasku, budowały zamki i kąpały się w morzu. Miętus, zyskawszy kompana w postaci energicznego i nieco nieposkromionego acz przesłodkiego Kuzyna, uczył się asertywności, polubił bieganie i spędzanie czasu w inny sposób niż na kocyku z książką w ręku. Tata Chłopców doświadczył jak to jest karmić Tadka Niejadka dniami i nocami. I o dziwo znalazł na niego sposób. Ciotka traciła nerwy próbując ujarzmić to całe Zoo i marząc o ciepłych krajach. Matka zaś, po chorobowych niepokojach, została z toną wspaniałych znalezisk książkowych, którymi będzie się tu sukcesywnie dzielić.

wakacje nad polskim morzem
wakacje nad polskim morzem
wakacje nad polskim morzem
wakacje nad polskim morzem
wakacje nad polskim morzem
wakacje nad polskim morzem
wakacje nad polskim morzem
wakacje nad polskim morzemwakacje nad polskim morzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *