małe Warszawskie Spotkania Teatralne

małe Warszawskie Spotkania Teatralne

 Matka pluje sobie w brodę, że te dzieci tak późno. Miętus ma dopiero 3 lata, Tedi niecałe półtora roku. A tu takie cuda przyjeżdżają do stolicy. Matka by chciała i na „Księgę Dżungli”, i na „Smoki”, „I noc bez księżyca”, i „Any-body”. Ale głupio jakoś tak starej babie pchać się samej, gdy coś dla dzieci specjalnie. Głupio tak zajmować miejsce dla małego człowieka przeznaczone, gdy własne małe człowieki za małe jeszcze.

Na szczęście i o najnajach ktoś pomyślał. I dla najnajów (najmniejszych
dzieci) coś się znajdzie. Więc Matka cieszy się niebotycznie. Bo święto
to wielkie. Jak co roku na wiosnę.

* * *

Już za chwileczkę, już za momencik – bo jutro dokładnie – zaczynają się w stolicy 36 Warszawskie Spotkania Teatralne. Wielkie to święto dla wszystkich teatrofilów. Święto niezwykłe, bo jak co roku przyjeżdżają do Warszawy najważniejsze, a nigdy tu nie pokazywane, spektakle z całego kraju. Czasem także z zagranicy. Oczywiście, jak co roku, będą w kuluarach długie dyskusje czemu pokazują to, a nie co innego. Oczywiście, jak co roku, ludzie będą godzinami czatować w kolejkach po najtańsze wejściówki i tworzyć listy społeczne. Oczywiście, jak co roku, ogarnie wszystkich pasjonatów szał i z obłędem w oczach biegać będą z jednego teatru do drugiego.

Ale w tym roku Matka cieszy się podwójnie. Bo w tym roku i Miętus się załapie. To będą nasze pierwsze wspólne WST.

* * *

Ale po kolei.

Warszawskie Spotkania Teatralne to najstarszy i najważniejszy festiwal teatralny w stolicy. Od kilku lat co roku „dużym” WST towarzyszą małe WST czyli festiwal najciekawszych spektakli dla dzieci z całego kraju. Wielka to gratka dla małych miłośników teatru! Do Warszawy przyjadą przedstawienia dla maluchów z różnych grup wiekowych – dla najnajów, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

Od 14 do 27 kwietnia zobaczyć będzie można osiem spektakli.
Twórcy spektakli opowiedzą o sprawach najważniejszych – znaczeniu miłości, przyjaźni i potrzebie przełamywania własnych ograniczeń. Będzie zabawa formą w spektaklu „Any-body”, kolorowa baśń o rycerzu Radomirze i „Księga dżungli” opowiedziana dzięki współpracy lalek i ludzi. Wyobraźnia może poszaleć na „Łazienkowym placu zabaw” i w „Nocy bez księżyca”, utkanej z gestów i dźwięków. Sympatycznemu chłopcu Palko pomożemy znaleźć przyjaciół, poznamy świat smoków i obejrzymy pierwszy spektakl pantomimy dla dzieci. Krótko mówiąc, osiem ciekawych, poruszających i mądrych przedstawień. Nie warto przegapić (źródło: organizator)

Śpieszcie się Mamusie i Tatusiowe bo z biletami może być krucho. A tego po prostu nie można przegapić!

Szczegółowe informacje o poszczególnych spektaklach, biletach, godzinach etc znajdziecie na stronie WST.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *